Апостиль

Що таке легалізація документів?

Під поняттям “Легалізація документа” мається на увазі порядок певних процедур для надання документу юридичної сили на території іншої держави. Метою легалізації документа, виданого в одній країні, є його дійсність і можливість пред’явлення в державних органах іншої країни.

Основним правилом легалізації є те, що сама процедура легалізації здійснюється виключно на території тієї держави, де документ був виданий або оформлений. Тобто: документи, видані офіційними органами інших держав за межами України, легалізувати на території України неможливо. І навпаки.

Апостиль документів, легалізація документів.

Існує два основних види легалізації документів – проставляння печатки “Апостиль” і консульська легалізація. Вибір виду легалізації в кожному конкретному випадку залежить від країни призначення документа, тобто країни, в офіційні органи якої його буде потім пред’явлено.

Повинні також підкреслити, що легалізація документа не потрібна тільки в особливих випадках:

  1. Коли установа за кордоном, в яку Ви пред’являєте даний документ, не вимагає його легалізації;
  2. Коли між Україною і державою, на території якої Ви використовуєте документ, укладений двосторонній договір, який скасовує вимогу легалізації;
  3. Коли легалізація документа неможлива з причини його виду/типу/характеру.

У всіх інших випадках легалізація документів, що вивозяться за кордон, обов’язкова.

Які органи в Україні мають право на проставляння печатки «Апостиль»?

  • Міністерство юстиції України – документи з органів нотаріату, судових органів, а також органів юстиції;
  • Міністерство освіти і науки України – освітні документи;
  • Міністерство закордонних справ України – інші документи.

Що таке печатка “Апостиль”?

Проставляння штампу “Апостиль” (іноді цей процес також називають “спрощена легалізація” або “апостилювання”) застосовується при поданні документа в країни, що приєдналися до Гаазької конвенції від 5 жовтня 1961 року, що скасовує вимогу консульської легалізації та вводить процедуру спрощеної легалізації, тобто проставляння штампу “Апостиль” (повний список таких країн Ви знайдете на сайті Міністерства Юстиції України та Міністерства Закордонних справ України.)

Ця процедура називається спрощеною саме тому, що, з одного боку, апостилювання здійснюється досить швидко і тільки одним уповноваженим органом, а, з іншого боку, документ набуває юридичної сили на території всіх країн, що приєдналися до Гаазької конвенції.

В які терміни проставляється печатка “Апостиль”?

Печатка “Апостиль” проставляється в термін від 1 до 40 робочих днів в залежності від документа. Зазвичай, термін розгляду документів держорганами України становить до 5 робочих днів.

Чи можливо термінове проставляння печатки “Апостиль”?

Наша компанія зможе допомогти Вам проставити печатку “Апостиль” за один день,
а також перевести документи на будь-яку мову.