16 травня 2017 року набрав чинності новий Порядок оформлення і видачі посвідчень особи на повернення в Україну.

З вимогами Порядку можна ознайомитися за цим посиланням.

Просимо врахувати зазначені вимоги перед відвіданням консульської установи.

Джерело: Міністерство закордонних справ України

Україна підписала Європейську угоди про передачу заяв про правову допомогу. Церемонія підписання відбулася сьогодні у штаб-квартирі Ради Європи у Стразбурзі.

Про це повідомляє прес-служба Ради Європи.

Завдання угоди – усунути економічні перешкоди, що ускладнюють доступ до правосуддя, і дозволити економічно вразливим особам легше захищати свої права в державах-учасниках.

Відповідно, угода передбачає, що особи, які мають звичайне місце проживання на території однієї договірної сторони, можуть звернутися за правовою допомогою у цивільних, торговельних або адміністративних справах на території іншої договірної сторони.

Угода встановлює процедуру, якої слід дотримуватися, і, зокрема, дозволяє зацікавленим особам звертатися за правовою допомогою через уповноважений орган влади держави-учасника, в якій вони зазвичай мешкають.

Україна стала 33-м членом Ради Європи, яка підписала цю угоду.

Дванадцять країн (Андорра, Вірменія, Хорватія, Угорщина, Ліхтенштейн, Мальта, Молдова, Монако, РФ, Сан-Марино, Словаччина і Словенія) не підписали і не ратифікували угоду.

Німеччина та Ісландія підписали угоду в 1999 і 2000 роках, відповідно, але ратифікації в цих країнах поки не було.

Джерело: Європейська правда

За інформацією, наданою Міністерством освіти і науки України щодо визнання документів про освіту, отриманих іноземцями у вищих навчальних закладах, які знаходяться на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, Міністерство освіти і науки України повідомляємо про те, що документи про освіту, отримані після 20 лютого 2014 року у вказаних ВНЗ України, визнаватися не будуть.

Міністерство освіти і науки України визначає порядок підтвердження кваліфікацій випускників ВНЗ на тимчасово окупованій території з подальшим отриманням документів про освіту державного зразка України.

Для визначення процедури отримання освітніх документів державного зразка для випускників-іноземців, які закінчили ВНЗ України в АРК та м.Севастополь у 2014 році та наступних роках необхідно звертатися до Міністерства освіти і науки України (контактна особа: головний спеціаліст відділу міжнародних договорів та визнання Управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції України МОН України О.І.Федоткіна, тел. +38044-481-32079, email: fedotkina@mon.gov.ua).